Madenci babanın madenci oğlu sendika başkanlığına aday

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜRK-İŞ’e bağlı Maden İşçileri Sendikası Orta Anadolu (Çayırhan) Şubesi Başkanlığı’na sürpriz bir aday çıktı. 16 yıllık maden işçisi Bartınlı Murat Öztürk, olağan kongre öncesi adaylığını açıkladı.

BARTINSTAR/ANKARA

Ankara Çayırhan’da faaliyet gösteren Çayırhan Termik Santrali’nin kömür ihtiyacını karşılayan madenlerde yeraltı ve yerüstü çalışanları bir araya getiren Maden İşçileri Sendikası Orta Anadolu Şubesi olağan kongreye gidiyor. 1500’e yakın üyesiyle Orta Anadolu’nun en büyük sendikalarından biri olan Maden İşçileri Sendikası başkanlığı için Bartınlı maden işçisi Murat Öztürk adaylığını açıkladı.

Bartın’ın Ulus ilçesi Kumluca (Konuklu Köyü Güvendik Mahallesi) nüfusuna kayıtlı 39 yaşındaki Murat Öztürk, 2005 yılından bu yana Çayırhan’da maden sektöründe çalışıyor. 11 yıldır madende yeraltı işçisi olarak görev yapan Murat Öztürk evli iki çocuk babası.

SORUNLARI BİLİYORUM… YÖNETİMİ DE EKMEĞİMİZİ DE PAYLAŞACAĞIZ

Pek çok şehirden ve her görüşten madencinin barındığı Çayırhan’da, her kesimden işçilerin teşvikleri ile sendikanın Çayırhan Şubesi başkanlığı için aday olmaya karar verdiğini ifade eden Murat Öztürk, “Yıllardır acısıyla sevinciyle aynı havayı soluduğum yer altı ve yer üstü maden emekçisi kardeşlerimin hakkını, hukukunu savunmak, taleplerini en güçlü şekilde dile getirmek amacıyla göreve talibim. Ben mesleğin her kademesinde bu ocakların tozunu yutmuş madenci bir babanın evladıyım. En küçük bir çıkar hesabım yoktur. Yıllardır ekmeğini bölüştüğümüz arkadaşlarımızla birlikte daha sağlıklı ve emniyetli çalışma alanlarının oluşturulması için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Maden sektörünün, yeraltı ve yer üstü işçilerinin tüm sorunlarını çok iyi bildiğini kaydeden Murat Öztürk, “Maden çalışanı arkadaşlarımız ile işveren firma arasında en iyi koordinasyonu sağlayacağımıza inanıyorum. Hep birlikte üreteceğiz, hep birlikte yöneteceğiz. Bir avuç kömür için bir ömür feda eden madenci arkadaşlarıma selam olsun” ifadelerini kullandı.


Murat Öztürk, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik ile…


Sendika başkanlığına aday olan Murat Öztürk, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can ile…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Madenci babanın madenci oğlu sendika başkanlığına aday

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir