Mehmet Hattat, Bartın Belediyesi’ni ziyaret etti? Bakın neler konuşuldu…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Bartın’da gündemi hareketlendiren gelişme öğleden sonra yaşandı. Yaklaşık 20 yıllık bir mücadelenin tarafları; Hattat Holdingin patronu Mehmet Hattat, Bartın Belediyesi’ne gelerek Başkan Cemal Akın’la bir araya geldi. Hattat, termik santral inadı için “Bitti o iş, ben kömür çıkarmak istiyorum. Makineler geliyor” dedi.  

BARTINSTAR/GÜNDEM

Sürpriz görüşme için randevu 16:30’a verildi. Hattat Holding’in patronu Mehmet Hattat, 5 kişiden oluşan şirket yetkilileri ile birlikte Başkan Cemal Akın’ın odasına girdi. Yaklaşık 20 dakika süren ziyaret sırasında Mehmet Hattat, Amasra sahasında kömür çıkarmak istediklerini belirterek yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kömür çıkarmak için Bartın Limanı’na makineler getirmek istediğini söyledi.

MEHMET HATTAT “GEÇMİŞİ KAPATTIK. O İŞ BİTTİ” DEDİ

bartinstar

Başkan Cemal Akın da, “Burası maden bölgesidir. Yıllardır hep aynı şeyi söyledik. Kömüre evet, termik santrale hayır. Kömür çıkartacak her yatırımcıya destek oluruz” dedi. Bunun üzerine Mehmet Hattat, “Geçmişi kapattık. Artık bitti o iş. Biz kömür çıkarmak istiyoruz” dedi.

Ziyaret ardından Bartın Belediyesi’nden “Yıllardır termik santrale karşı verdiğimiz mücadelemizin zaferle sonuçlanması sonrasında Belediyemize gelen Sayın Hattat ve ekibi, bu bölgede kömür çıkartacaklarını belirterek yapacakları çalışmaları anlattı. Biz de sürecin en başından bu yana söylediğimiz sözleri yineledik. Burası maden bölgesidir. Kömüre evet, santrale hayır. Kömür çıkartacak her yatırımcıya destek oluruz” açıklaması yapıldı.

“BEN KÖMÜRCÜ MEHMET AĞA DEĞİLİM” DEMİŞTİ

Bartın’ın 20 yıllık termik santral mücadelenin tarafları, bu kez masadan el sıkışarak kalktı. Cemal Akın, termik santral mücadelesi amacıyla kurulan Bartın Platformu’nun eş başkanı olarak görev almıştı. Hattat ise hukuk mücadelesi sırasında “Ben kömürcü Mehmet Ağa değilim” diyerek termik santral ısrarını sürdürmüştü. Bartın Platformu’nun başlattığı hukuk savaşını kaybeden Mehmet Hattat, yıllar sonra yeniden Bartın’a ayak bastı. Santraldan vazgeçtiğini açıkladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mehmet Hattat, Bartın Belediyesi’ni ziyaret etti? Bakın neler konuşuldu…
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir