MHP’DE KIRŞANLI VE BUYURMAN KESİNLEŞTİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP, 24 Haziran’da cumhurbaşkanı seçimiyle beraber yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için milletvekili aday listesini açıkladı.

Bartın adaylarında sürpriz yok. Uzman Doktor Orhan Kırşanlı birinci, Savaş Buyurman ise ikinci sırada milletvekili adayı olarak resmen ilan edildi.

MHP’nin Zonguldak adayları ise Hamdi Ayan, Abdullah Bekar, Fehmi Nuhoğlu, Taner Kayı ve Sebil Sümeyye Bıyıklı olarak sıralandı.

Karabük’te ilk sırayı Seyit Ahmet Karabacak aldı. Çetin İpek ve Ahmet Dönmez ise ikinci ve üçüncü sırayı paylaştı.

Düzce adayları Ümit Yılmaz, Yusuf Arslan ve Zekeriya İlçe olarak sıralandı.

Bolu’da Adem Evcil, Ferhat Bağcı ve Sema Kışlak listede yer aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli aday listesinde memleketi Osmaniye’den 1’inci sırada yer aldı.

Ankara 1’inci Bölge 1’inci sırada Mevlüt Karakaya, 2’nci sırada Zühal Topçu ve 3’üncü sırada Eyüp Yıldız aday gösterildi. Ankara 2’nci Bölge 1’inci sıradaki Sadir Durmaz’ı Nevin Taşlıçay ve Abdullah Ağar takip etti. Ankara 3’üncü Bölge 1’inci sırada yer alan Yaşar Yıldırım’ı ise Erkan Haberal ve Fatih Çetinkaya izledi.
İstanbul’da listenin ilk 3 sıralarında; 1’inci Bölge’de Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter ve Mehmet Bülent Karataş, 2’nci Bölge’de Celal Adan, Cemal Çetin ve Nur Tuğba Aktay, 3’üncü Bölge’de ise Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu ve Arzu Erdem bulunuyor.
İzmir’de ilk 3 sıralarda; 1’inci Bölge’den Hasan Kalyoncu, Selahattin Şahin ve Cihan Aslan, 2’nci Bölge’den ise Tamer Osmanağaoğlu, Abdulkadir Bektaş ve Yalçın Koçyiğit aday gösterildi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MHP’DE KIRŞANLI VE BUYURMAN KESİNLEŞTİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir