Orman depoları için kooperatif başkanları ve muhtarlar önünde söz verdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Kumluca ve Zafer köyünden kaldırılması planlanan orman depolarıyla ilgili yükselen tepki meyvesini verdi. 10 orman kooperatifi başkanı ve muhtarlarla düzenlenen toplantıya katılan AK Parti İl Başkanı  Turhan Kalaycı söz verdi; “Depolarınız kaldırılmayacak” dedi.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Kumluca’da bir haftadır gündemi meşgul eden depoların taşınması konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Ürettiği istihdam ve bölgeye sağladığı ekonomik katkının Topalali’ye taşınmasına itiraz eden 10 kooperatif başkanı ve muhtarlar, Zafer Köyü’nde bir araya geldi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, il ve Kumluca belde örgütü yöneticileri de davet edildi. Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can’ın da hazır bulunduğu kahvaltı organizasyonunda Kızıllar Koop. Başkanı Niyazi Güner, “Yıllardır orman işlerinde üretim yapan bizler kesme, sürtme ve nakliyat işlerinde çalışıyoruz. Kumluca ve Zafer depolarında istif ve tomruk boşaltmalarında bölgemizin kooperatifleri, iş makineleri ile bölge ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Bu nedenle depoların merkeze taşınmasını orman köylüsü ve kooperatiflerimiz ve muhtarlar olarak istemiyoruz” diyerek talebini iletti.

ORMAN DEPOLARI HEPİMİZİN GELECEĞİ, SAHİP ÇIKMALIYIZ

bartinstar

Depoların bölge için ne anlama geldiğini anlatan Zafer Koop Başkanı Mustafa Güney de “Ormandan başka geçim kaynağımız yok. Hayvancılık yok, büyüklerimizden gördüğümüz tek şey orman işçiliği. Hepimiz bu bölgede doğduk ve yine bu bölgede iş yapmak zorundayız. Geçen Cuma günü Ulus İlçe Müdürlüğü çağırıyor, diyor ki Helkeme deposunu taşımak istiyoruz. Helkeme deposu Helkeme’nin değil, Kumluca deposu Kumluca’nın değil, memleketin geleceğini, bizim geleceğimizi, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini konuşuyoruz. Her zaman bir araya gelemiyoruz, ama geldiğimiz zaman iyi işler yapıyoruz. Depolarımıza sahip çıkalım, birbirimize destek olalım. Gün birlik günü” ifadelerini kullandı.

Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can da, orman depolarının Kumluca için önemli olduğunu söyledi. Başkan Can “Kumluca sadece bir belde olarak değil, 20 köyü ve 3 muhtarlığı ile Kumluca’dır. Buradaki depoların taşınması ya da dikili satışın olumsuzluğu Kumluca’yı etkileyecektir. Bu bölgenin en büyük ekonomisi orman ürünleri ve orman köylüsü.Üretim ve istihdamın devamı için yanınızdayım” diye konuştu. AK Parti Kumluca Belde Başkanı Necdet Şerbetçi de “Burada amacın ne olduğu bellidir. Belde örgütü olarak bu toplantıdaki amacın arkasında olduğumuzu ve destek vereceğimizi bilmenizi isterim” dedi.

KALAYCI: SÖZ VERİYORUM DEPOLARINIZ KALDIRILMAYACAK

Son olarak söz alan AK Parti İl Başkanı Kalaycı, herkesin yüreğine su serpen açıklamayı yaptı. Toplantıya katılanlara depoların kaldırılmayacağı sözünü veren Turhan Kalaycı, şunları söyledi: “Sizlerin yanında olduğumuzu göreceksiniz. Bu bölgede iki sorun var. Biri depoların kaldırılması, ikincisi Boğazköy’deki yol sorunu. Alternatif yolumuz yolda biraz güzelleşme yapıldı. Bir iki hafta içinde eğer havalar müsaade ederse biraz daha düzeltilecek. Yine biri iki haftaya kılıcı Boğazköy köprüsüne başlanacak. Depoların kaldırılmasıyla ilgili elimizden geleni yapacağız. Depolarınız kaldırılmayacak. Tabi asıl istek şuydu; depolar dere yatağı içinde olduğu için yüksek yerlere taşınması. Ama bu mümkün görünmüyor. AK Parti teşkilatı olarak emrinizdeyiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Orman depoları için kooperatif başkanları ve muhtarlar önünde söz verdi
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir