Rent a Car ve günübirlik evlere ceza yağdı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Müşterilerini KBS sistemine giriş yapmayan 9 konaklama tesisine 66 bin 168 lira ceza kesildi. KABİS sistemine kaydetmeyen otomobil kiralayan firmalar da cezadan nasibini aldı: 15 bin 524 TL.

Günübirlik evler ile oto kiralama firmalarında kayıt dışılığı önlemek için getirilen şartlara uymayanlar, ağır para cezaları ile karşılaşıyor. Terörle ve örgütsel faaliyetlerle mücadele, genel güvenlik, kayıt dışı ekonomi ile mücadele kapsamında müşterilerin kayıt altına alınması zorunluluğu bulunuyor.

Bartın Emniyeti, günübirlik kiralanan evler, kiralık araç firmaları ve göçmen kaçakçılığı ile mücadele kapsamında genel bir uygulama yaptı. Asayiş polisi, 35 günübirlik ev, 33 pansiyon, 15 araç kiralama firmasını tek tek denetledi. Denetimler sonunda 9 konaklama yerine KBS sistemine giriş yapmadıkları için 1774 Sayılı kimlik bildirme kanununa muhalefet suçundan 66 bin 168 TL para cezası uygulandı. İki araç kiralama firmasına da şahıslara yapılan sözleşmeleri KABİS sistemine kaydetmemekten toplam 15 bin 524TL para cezası kesildi. Denetlemeler sırasında aranan 3 kişi de yakalandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Rent a Car ve günübirlik evlere ceza yağdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir