Şahsımı hedef alan açıklamalar kesinlikle…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

4 Aralık tarihinde Ağdacı Kampüsü’nün 5. katındaki odasından atlayarak canına kıyan Dr. Güneş Günay Sezer’in intiharıyla ilgili iddialar ardından ilk açıklama Bartın Üniversitesi Rektörü Orhan Uzun’dan geldi.

Güneş Hoca’nın ailesi başta olmak üzere basında çıkan “mobing uygulandı, kadrosu verilmedi, doçentliği engellendi, aşağılandı” gibi iddialarla şahsının hedef alındığına dikkat çeken Prof. Uzun, şu açıklamayı yaptı:

“4 Aralık Çarşamba günü yaşanan elim olay sonucu hayatını kaybeden Üniversitemizin değerli üyesi, Dr. Güneş Günay Sezer Hocamızın vefatı ile ilgili olarak bazı medya organlarında yer alan açıklama ve yorumlarda doğrudan şahsımın hedef alınması üzerine bir basın açıklaması yapma ihtiyacı hasıl olmuştur. Öncelikle Hocamızı kaybetmiş olmaktan dolayı derin bir üzüntü içerisinde olduğumuzu tekrar ifade ederek kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve Üniversitemiz camiasına başsağlığı diliyorum.

ÖZLÜK HAKLARI VE İDARİ İŞLEMLER TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLDÜ

Acımızın hala taze ve çok büyük olduğu bir ortamda bazı medya organlarında şahsımı hedef gösteren yorum ve açıklamalar kesinlikle doğru değildir ve gerçeği yansıtmamaktadır. Bartın Üniversitesi’nde göreve başladığım 24 Nisan 2017 tarihinden itibaren, diğer tüm insan kaynağımız için olduğu gibi merhum Öğr. Gör. Dr. Güneş Günay Sezer Hocamızın da gerek özlük haklarının ve gerekse akademik çalışma imkânlarının geliştirilmesi noktasındaki idari işlemler, ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde titizlikle yürütülmüştür. Bu kapsamda göreve başladığım tarihten beş ay sonra, kendisinin kazandığı TÜBİTAK-2219 Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Bursu ile araştırma ve incelemelerde bulunmak üzere 11 ay süreyle Hocamız İngiltere’de görevlendirilmiştir. Yurtdışından dönüşünden sonra ise, gerek araştırma imkânlarının iyileştirilmesi ve gerekse akademik müktesebatıyla daha uyumlu bir şekilde çalışabilmesi için yapılabilecekler hususunda hem kendisiyle ve hem de ilgili birim yöneticileriyle yazılı ve sözlü olarak görüş alışverişinde bulunulmuş ve çözümler üretilmeye çalışılmıştır.

KONU YARGIDA, TAHKİKAT SONUCU TÜM GERÇEKLER ORTAYA ÇIKACAK

Dolayısıyla, iyi niyet ilkesi çerçevesinde bilgi eksikliğinden kaynaklandığı düşünülen şahsımı hedef gösteren yorum ve açıklamalar kesinlikle doğru değildir ve gerçeği yansıtmamaktadır. Gelinen aşamada, yaşanan elim olay yargıya intikal etmiş olup, yürütülen tahkikat sonucunda konunun tüm açıklığıyla gün yüzüne çıkacağına inancımız tamdır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şahsımı hedef alan açıklamalar kesinlikle…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir