Seçimin kazananı Bartın olmalı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimine artık sadece bir gün kaldı. Bartın’ı Meclis’te temsil etmek isteyen adaylar binlerce km yol yaptı, milyonlarca cümle kurdu. Halkımız Pazar günü ülkesinin ve şehrinin geleceğini tercihleriyle belirleyecek.

Seçim süreci boyunca tüm adayları izlemeye çalıştık. Ne söylediklerini dinledik. Sosyal medyada istismarların en yoğun olduğu kirli bir dönemdi.

Cumhurbaşkanı adayları nezdinde meydanlarda esen rüzgarları hepiniz izlediniz. Bu seçim ilk kez karşınıza çıkan ittifakları eminim enine boyuna incelediniz.

Şimdi karar vaktidir. Bizler 74medya olarak kazanmaya en yakın olanları biliyoruz. Ama kimsenin tercihini manipüle etmemek için halkımızın en doğru kararı vereceğine inanıyoruz.

Ancak gelecek yerel yönetimler seçiminde çok daha güçlü bir şekilde sahada olacağımızı şimdiden ilan ediyoruz.

Bartın halkı her zaman bu şehir için doğru şeyler söyleyenleri, kavgası bu şehir olanları, taş üstüne taş koyanları ödüllendirmiştir.

Bu şehrin seçmenleri, eğri işlere sapanları, efsane olduğunu sananları cezalandırmasını bilmiştir.

Bu Pazar da tercihini aynı yönde yapacaktır. Önce ülkesi sonra şehrini düşünerek mührü basacaktır.

Bizler şimdiden Bartınımızı Ankara’da temsil edecek iki arkadaşımızı tebrik ediyoruz.

Artık sorumluluklarınız çok daha büyüktür. Kumluca’da bir vatandaşımızın ayağına taş değse, Kurucaşile’de bir çocuğun karnı ağrısa, Orduyeri’nde bir annenin gözünden bir damla yaş aksa vebali üzerinizedir.

Halkın size gösterdiği teveccühün hakkını vermek boynunuzun borcudur. Hendekyanı’ndan Hasankadı’ya, Kemerköprü’den Ulus’a, Ellibaş’tan Konuklu’ya yaşayan her Bartınlı’nın üzerinizde hakkı olacaktır.

Bartınspor’dan amatör spor kulüplerine, sivil toplum kuruluşlarından okullara, çiftçilerden memurlara nefes alan her canlının sorumluluğu omuzlarınızda olacaktır. Bu bilinçle hareket etmek görev değil zorunluluktur.

Ve kaybedenlere de bir çift lafımız olacaktır; kimseye küsmeyiniz, kırılmayınız. Siyaset uzun soluklu bir yarıştır. Denetleyici olmaya, bu şehir için fikirler üretmeye devam ediniz.

Biliniz ki; bugün kaybeden siz değilsiniz. Bu seçimde de sandık sonuçlarını asıl etkileyen unsur, genel merkezlerde üretilen siyasetlerdir. Oradan yükselen rüzgar belirleyecektir genel temayülü.

O bakımdan müsterih olunuz. Yıkıcı olmayan muhalefete, Bartın’a katkı vermeye devam ediniz. Seçimden seçime değil, bu bir ayda kucaklaştığınız insanlarla daha sık buluşmaya devam ediniz.

Sandıktan kim çıkarsa çıksın, bu şehir kazanmalıdır.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Seçimin kazananı Bartın olmalı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir