Teknik zorunluluklar nedeniyle Ömertepesi’nde kılınacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zemin güzel, ulaşım, güvenlik ve ses sistemi birinci sınıftı. Ancak “teknik bazı zorunluluklar” gerekçesiyle karar iptal edildi.

Koronavirüs nedeniyle 71 gün aradan sonra yarın kılınacak ilk Cuma için Atatürk Şehir Stadı’nda 3 bin kişinin Cuma namazı kılabileceği ilan edilmişti. Bartın Valiliği, yeni bir duruyu yaparak bu kararı iptal etti.

“Teknik bazı zorunluluklar” gerekçe gösterildi. Yerine ise Ömer Tepesi Spor Tesisleri’nin inşaatı devam eden ve futbol sahası dışında kalan alanda 1500 kişinin Cuma Namazı kılabileceği duyuruldu. Anlaşılan, futbol sahası üzerinde namaz uygun bulunmuyordu.

Teknik zorunluluklara ilişkin resmi bir bilgiye ulaşamadık ancak konuştuğumuz kaynaklarda şu görüşler öne çıktı:

Yağmur beklendiği için çimler ıslak kalarak çamur oluşturabilir. Bu durum sağlıksız bir ortama yol açabilir. Ayrıca binlerce kişi, çim zemini tahrip edebilir…

Valilik dün bir uyarıda bulundu. O da, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasının devam ettiği, bu nedenle Cuma namazına da iştirak edemeyecekleri vurgulandı.

Ve son bir not: Bartın’da Cuma namazı için belirlenen alanlarda yaklaşık 7100 kişinin Cuma kılabileceğini hesaplamıştık. Bu durum, 3 bin kişinin namaz kılacağı stadın iptal edilmesi, yerine 1500 kişilik Ömer Tepesi’nin belirlenmesi ile değişti. Buna göre yeni rakam; 5600…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Teknik zorunluluklar nedeniyle Ömertepesi’nde kılınacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir