Turhan Kalaycı açıkladı: Bartın’ın 8’de 1’i AK Parti üyesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, 200 bin nüfuslu Bartın’da partilerinin üye sayısının 24 bin 500 olduğunu açıkladı.

BARTINSTAR/SİYASET

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, yaklaşan il kongresi açıklamalarda bulundu. Canlı yayında Ahmet Oktay’ın sorularını yanıtlayan Kalaycı, 4 Ekim’de Ulus ve merkez ilçe kongrelerinin yapılacağını, il kongresi tarihinin ise henüz belli olmadığını kaydetti. Genel merkezden farklı bir işaret gelmediği sürece göreve devam edeceğini ifade eden Kalaycı, “Bana hazırlıklarını yap dendi, dur bekle denmedi. Son geceye kadar çalışırım. Son gece kenara çekil derlerse zerre tereddüt etmem çekilirim. Benim adım Turhan Kalaycı, ölünceye kadar bu çizgide kalacağım” dedi.

BENİM ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA, KENDİNİ PARTİ BÜYÜĞÜ OLARAK…

Ahmet Oktay’ın “Partinizin içinde görev almış bazı isimlerin köşelerde, arka sokaklarda eleştiriler yaptığına şahit oluyoruz. Bu eleştirileri normal karşılıyor musunuz? Ben gazeteci olarak, il başkanının parti içinde, yönetim kurulu toplantılarında, kongrelerde eleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eleştirilerin bire bir olması gerektiğini düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz” sorusu üzerine Turhan Kalaycı şunları söyledi:

“Bir il başkanı tartışılmaz değildir. Haklı ya da haksız… Bizim bunlara açık olmamız lazım. Bize taş atılmıyorsa bir yerde yanlışlık var demektir. Taş atıyorlar, meyve veriyoruz demektir. Sıkıntı değil. Benim üzüldüğüm nokta şu olabilir; parti büyüğü olarak kendini addeden abilerimiz böyle köşe bucakta değil de bize bizzat gelerek düşünceleri söylerlerse daha iyi olur, faydalı olur. O zaman abi olmaz o. Abilik, bir insanın hatası varsa gel kardeşim şurada şöyle yapmanız lazım demektir. Yoksa arkasından teneke çalmak abilik değil. O farklı bir şey. Bizim onlara verebilecek cevabımız başarılı olmak. Başaracağız, başarılı olacağız. Başka türlü cevap beklemesin kimse.”

AK Parti’nin Bartın’da 24 bin 500 üyesi olduğunu belirten Kalaycı, yeni dönemde Bartın’a hizmet etmek herkese kapılarının açık olduğunu söyledi.

BÜYÜKKIRAN’DA İHTİLAFLI DURUM BAKANLA GÖRÜŞÜLEREK BASİT ŞEKİLDE ÇÖZÜLEBİLİRDİ

Bartın Valisi Sinan Güner ile İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun arasında polemik konusu olan ‘Büyükkıran Dosyası’yla ilgili soruya Turhan Kalaycı, “İl genel meclisimiz oy birliği ile dosyayı Vali Bey’e iade etti. Kesinlikle yatırıma karşı olan bir meclis yok. Valimiz de il genel meclisimiz de yatırıma karşı değil. Herkes Bartın’a doğru bir şekilde yatırım yapılmasını istiyor. Oradaki ihtilaflı bir durumu, bakanla konuşarak basit şekilde cevabı alınabilirdi. Olmadı. Bundan sonra inşallah iletişim kopukluğu yaşamadan istişare ile bu işlerin üstesinden geliriz. Bakanlığa Vali Bey’in sorması gerekirdi. Bu arada Sayın Valimiz çok başarılı bir vali. Kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Meclisimiz çok başarılı bir meclis. Olabilir böyle şeyler” cevabını verdi.

BARTIN’DA EKSİK ÇOK, ŞEHRİN HİZMETE İHTİYACI VAR

Bartın’ın hizmete ihtiyacı olduğunu ifade eden Kalaycı’nın “Bartın küçük bir yer. Ben Kahire’de, Münih’te, Stuttgart gibi büyük şehirlerde yaşadım. Bartın’da eksikler olmaz mı. çok. Ama biz Bartın’ın bu eksiklerinden kurtuluncaya kadar mücadelemize devam edeceğiz. Bartın’ın hizmete ihtiyacı var. Bartın’ın gelişmiş şehirlerden gelecek olan yöneticilere ihtiyacı var. Bunlar önemli…” ifadeleri dikkat çekti.

KOZCAĞIZ’IN İLÇE OLMASINI EN ÇOK BİZ İSTERİZ AMA HÜKÜMETİN BİR DURUŞU VAR

Kozcağız’ın ilçe yapılmasıyla ilgili bir soruya “40 tane belde var bu şekilde. Kozcağız’ın nüfusu Ulus’tan da Kurucaşile’den de fazla. Amasra kadar var. Kozcağız ilçe olmayı elbette hak ediyor. Ama hükümetin bir duruşu var bu konuda. Hangi partide olursa olsun. İlçe olmasını Yılmaz Bey de ben de oradaki belde-belediye başkanımız da en fazla biz isteriz. Çünkü tarihe not düşülecektir. Bizimde gücümüz bir yere kadar. Biz bunu ilettik. Dosyalarımızı verdik. Şu anda Türkiye’de Kozcağız’ın önünde 7 tane belde var. Onlar da yapılmadı” yanıtını verdi.

PANDEMİ HASTANESİNDE 36 POZİTİF VAKA TEDAVİ GÖRÜYOR

Son olarak Bartın’daki Koronavirüs rakamlarıyla ilgili Kalaycı, “Şu anda hastanede 36 kişi var tedavi gören. 5 de yoğun bakımda tedavi gören pozitif vakamız var. Yoğun bakımda 11 hastamız var ama geri kalanların durumu şüpheli, tam Covid diyemeyiz” bilgisini verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Turhan Kalaycı açıkladı: Bartın’ın 8’de 1’i AK Parti üyesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir