Ulus turizmi için bisikletli projeye bakanlıktan onay çıktı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulus ve Köyleri Hizmet Derneği, ilçe turizmini geliştirmek için hazırladığı “Bisikletim Var Benim” adlı proje, İçişleri Bakanlığı tarafından onaylandı. 30 dağ bisikleti alındı.

ULUSTAR/ÇEVRE

Drahna Vadisi ve Ulukaya Şelalesi gibi doğa harikası bölgeleriyle son dönemde adından söz ettiren Ulus’ta turizmin geliştirilmesi için önemli çalışmalar yapılıyor. Daha önce hazırladığı 3 proje ile bölge turizmine katkı sağlayan Ulus ve Köyleri Hizmet Derneği’nin “Bisikletim Var Benim” adlı projesi de İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından uygun bulunarak onaylandı.

30 DAĞ BİSİKLETİ ULUS TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK

Başkanlığını Satı Lütfi Okçu’nun yaptığı derneğin hazırladığı projeye ilişkin protokol, geçen ay imzalandı. “Bisikletim Var Benim” adlı proje kapsamında 2 Şubat 2021 ve 30 Kasım 2021 tarihleri arasında “bisiklet sporunun” öğrencilere, ilçe halkına, gelen tur ekiplerine sevdirilmesi, kullanımın artırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda “30 adet Dağ Bisikleti ve Kaskı” alımı gerçekleştirildi. Proje kapsamında ayrıca “Eğitimler-Konferanslar” ve 55 öğrenci ve vatandaşın ile bir gece konaklamalı “Çanakkale Şehitlik Ziyaretleri” gerçekleştirilecek.

KÜRE MİLLİ PARKI ÇEVRESİNDE TRAKİNG ALANLARI KURULACAK

Aynı zamanda BartınStar Ulus Muhabiri de olan 23 üyeli derneğin başkanı Satı Lütfi Okçu, 2021’de 10 ay sürecek proje kapsamında alınan dağ bisikletleri ile Ulus’a gelen tur ekipleri, üniversite öğrencileri ve ilçe halkının katılımı ile etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. Bisiklet sporunun daha da bilinirliği ve kullanımının bu etkinlikler ile artmasını amaçladıklarını kaydeden Okçu, şunları söyledi:

“Derneğimizin demirbaşına kayıtları yapılacak olan bisikletler ile bisiklet sporunun tüm ilçemizde yaygınlaşması sağlanacak. Küre Dağları Milli Parkı eteklerinde olan ilçemize gelen tur ekiplerinin trafiğe kapalı alanlarda derneğimiz tarafından daha önceden belirlenen “Traking Alanlarımız”da bu bisikletler kullanım için hazır halde bekletilecek. Gelen misafirlerimiz doğa gezisi ve traking amaçlı kullanabilecek.

PROJENİN ONAYLANMASINDA KATKISI OLANLARA TEŞEKKÜR

Bu projemizde bizleri destekleyen İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Adalet Komisyonu Başkanımız. Bartın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ve Bartın Dernekler İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerimizi sunarız. Proje destekçimiz Ulus İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Sadık Kılıç beye yapılan bu çalışmalarda her zaman yanımızda oldukları ve verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz. Kamu Kurumlarımız ve Proje destekçilerimiz; Ulus İlçe Belediyesi, Küre Dağları Milli Parkı Bartın İl Müdürlüğümüze, Ulus İlçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Ulus Şehit Er Hasan Hüseyin Oğuz İlçe Devlet Hastanemize, Ulus İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğümüze ve Ulus İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği olarak projemizin Ulus ilçemize hayırlı olmasını dileriz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ulus turizmi için bisikletli projeye bakanlıktan onay çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir