Ulus’un yeni kaymakamı İzmir’den geliyor, Kılıç Kilis’e gidiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulus ilçesinde yakın tarihin en uzun süre görevde kalan Kaymakamı Mehmet Sadık Kılıç, Kilis Polateli Kaymakamı olarak atandı. Yerine ise İzmir Beydağ Kaymakamı Fırat Kadiroğlu atandı. Ulus, 28 yaşındaki genç Kaymakam Kadiroğlu’nun ikinci görev yeri olacak.

BARTINSTAR/ULUS

Mülki idare amirleri atamam kararnamesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlandı. Türkiye’de 255 kaymakam yer değiştirdi. O isimlerden biri Ulus Kaykamakamı Mehmet Sadık Kılıç oldu. Kılıç, Eylül 2020’den bu yana görev yapıyordu. 36 ay görev yapan Mehmet Sadık Kılıç, yakın dönemde Ulus’ta en uzun süre görev alan kaymakam oldu. Kılıç, Kilis’in Polateli ilçesine kaymakam olarak atandı.

Ulus’un yeni kaymakamı ise İzmir’in Beydağ ilçesinden geliyor. İki yıldır Beydağ Kaymakamı olarak görev yapan Fırat Kadiroğlu’nun yeni görev yeri Ulus’a kısa süre içinde gelmesi bekleniyor.

ULUS KAYMAKAMI FIRAT KADİROĞLU KİMDİR:

28 YAŞINDAKİ GENÇ KAYMAKAMIN İKİNCİ GÖREV YERİ

1995 yılında Kars merkeze bağlı Çorak Köyünde dünyaya gelen Kaymakam Fırat Kadiroğlu, ilkokul, ortaokul ve lise tahsilini Kars’ta tamamladı. 2017 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2018’de İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakamlık Sınavına girerek başarılı olup, 107. Dönem Kaymakam Adayı olarak, Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Antalya Kaymakam Adayı olarak göreve başlayan Kadiroğlu, Diyarbakır Ergani ve Samsun Havza ilçelerinde Refiklik Stajını, Afyonkarahisar/Çobanlar ve Adana/Saimbeyli’de de vekalet stajlarını tamamladı.

Resmi Gazete’de yayımlanan 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 30/08/2021 tarihi itibariyle Beydağ Kaymakamı olarak atandı. Evli ve iyi derecede İngilizce bilen Kaymakam Kadiroğlu’nun kaymakamlık görevinde ikinci görev yeri Bartın Ulus ilçesi olarak resmiyet kazandı. Genç kaymakama görevinden başarılar dileriz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ulus’un yeni kaymakamı İzmir’den geliyor, Kılıç Kilis’e gidiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir