Vali Güner: Vatandaş odaklı çalışacağız

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Güner: Basınla her zaman aktif bir şekilde iletişim halinde olacağım, sosyal medya ve basının halkla ilişkilerdeki öneminin bilincindeyim.

NECDET AYDEMİR/BARTIN

26 Ekim 2018 tarihli ve 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesi ile Bartın Valisi olarak atanan ve 6 Kasım 2018 Salı günü göreve başlayan Vali Sinan Güner, Bartın basını ile tanışma kahvaltısı düzenledi. Oba Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıda, Vali Güner basın mensuplarını çalıştıkları gazete, ajans, haber sitesi ve kurumları ile birlikte tek tek tanışmış oldu. Kahvaltı programına Bartın Valiliği Özel Kalem Müdürü Eda Altuğ, Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Esat Kocael, Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Necdet Aydemir, Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan ile Bartın ilinde yayın yapan, gazete ve haber sitesi sahipleri, muhabirleri ve ajans temsilcileri katıldı.

SOSYAL MEDYANIN ÖNEMİ BİLİYORUM

Vali Sinan Güner kahvaltı öncesi yaptığı konuşmada; “ Görevinin ilk gününde bir mesaj yayınladığını ve burada yer alan hususların arkasında durmak için mesajın basın yayın organlarında özellikle yayınlanmasını istediğini belirtti. İletişime önem verdiğini, basınla her zaman aktif bir şekilde iletişim halinde olacağını, sosyal medya ve basının halkla ilişkilerdeki öneminin bilincinde olduğunu belirten Güner, bir haftada yapılan ziyaretlerden şehirle ilgili yeni şeyler öğrendiğini dile getirdi.

Kahvaltı Sonrası Hatıra Fotoğrafı Çektirildi. Bartın Valisi Sinan Güner kahvaltı sonrası basınla hatıra fotoğrafı çektirdi.

KENDİ KALEME ALDIĞIM BU MESAJIMI HALKA İLETİN

Vali Güner, kendi kaleme alıp halka iletilmesini istediği mesaj şöyle:

Saygıdeğer Bartınlılar, 26 Ekim 2018 tarihli ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları ile Vali olarak atandığım Bartın İlinde 06.11.2018 tarih itibariyle göreve başlamış bulunmaktayım. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk valilerinden biri olarak, yeşilin maviyle buluştuğu, her yönüyle muhteşem güzellikler ihtiva eden Bartın İline atanmaktan ve sizlere hizmet verecek olmaktan  dolayı hem gurur ve mutluluk duyuyor hem de ağır bir sorumluluk üstlendiğimi düşünüyorum.

Öncelikle benim için bu görevi uygun gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve İçişleri Bakanımıza saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde, Cumhurbaşkanlığı tarafından belirlenen hedef ve amaçlar, yine belirlenen strateji ve projelere bağlı kalınarak gerçekleştirilecektir.

Valiliğim süresince,  toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerimize,  yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, sosyal hizmet projeleri ile desteklenmesi, halkın yaşam kalitesinin artırılması, toplumsal kalkınmanın ilin güçlü yanları ön plana çıkartılarak sağlanması, kurumlar ve şehrin dinamikleri arasında uyum, en çok üzerinde duracağım, takip edeceğim ve destekleyeceğim konulardır.

VATANDAŞ ODAKLI ÇALIŞACAĞIZ

Görevimizi ifa ederken, bu makamı halkla devlet arasındaki bir köprü görevi olarak kabul edip; adalet, tarafsızlık, hukukun üstünlüğüne saygılı, sevgi ve hoşgörüye dayalı, sivil katılımın olduğu, denetime açık, hesap verilebilir, şeffaf ve en önemlisi vatandaş odaklı evrensel değerleri de dikkate alarak halkımıza en iyi hizmeti sunma aracı olarak kullanma gayreti içerisinde bulunacağım.

Başlanmış ve yürütülmekte olan veya planlanmış çalışmaların, yatırım ve projelerin takibini titizlikle yapmaya devam ederken, Bartın’ın eğitim, sosyal ve ekonomik yönden kalkınmasına, kültür ve turizm alanında gelişmesine yönelik  çalışmalarımızı  Valiliğime bağlı birimler, milletvekillerimiz, siyasetçilerimiz, özel sektör kuruluşları, üniversitemiz, belediyelerimiz, il özel idaremiz, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlarımızla birlikte yapmanın gayreti içerisinde olacağız.

BASIN MENSUPLARIYLA İLE SÜREKLİ İLETİŞİM

Çeşitli toplantılar, ziyaretler, sosyal medya gibi bütün araçları kullanarak, vatandaşlarımızla iletişim ve etkileşimi en üst düzeyde tutacağız. Bu çalışmalarımız sırasında, kamuoyu adına denetim ve bilgilendirme görevini üstlenen basın mensuplarımızla da enformasyon anlamında sürekli yakın ve sıcak bir iletişim içinde olacağız.

Bartın’da bugün itibariyle bu onurlu görevi devralırken, Bartın’a hizmet eden tüm önceki Valilerimize şükranlarımı sunuyorum. Görevini büyük bir sorumluluk ile yerine getiren tüm kamu görevlilerimize başarı dileklerimi iletirken, Bartınlı hemşehrilerimi sevgiyle selamlıyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vali Güner: Vatandaş odaklı çalışacağız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir