Vatandaşlar bitmeyen Kumluca yolu için eylem yaptı! Çalışmalar başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Ne bağlı bulunduğu ilçesi Ulus’la ne de il merkezi Bartın’la sağlıklı bir ulaşım yapamayan Kumlucalı vatandaşlar, sonunda eylem yaptı. Bozuk yolda toplanan bir grup Kumlucalı, “Bir bakan geldiğinde bir günde yapılan bu yollar aylardır neden yapılmıyor” diye sordu.

BARTINSTAR/KUMLUCA

11 Ağustos 2021 yılında yaşanan sel afeti nedeniyle büyük hasar gören Kumluca’nın yolları halen yapılamadı. Selde yıkılan Boğazköy köprüsü yerine yapılan ve sık sık suların yükselmesi nedeniyle yıkılan menfez geçişi, geçen hafta bir kez daha göçtü. Yap boz tahtasına dönen geçiş halen kullanılamıyor. Alternatif güzergah olarak kullanılan baraj yolunun çukur ve çamur halleri de herkesi isyan ettirdi.

BAKAN GELDİĞİNDE BİR GÜNDE YAPILAN YOL 6 AYDIR NEDEN YAPILMIYOR

bartinstar

Kumluca’dan bölgeye gelen bir grup vatandaş, bitmeyen yol çilesi nedeniyle dün eylem yaptı. Bozuk yolda toplanıp dertlerini anlatan vatandaşlar, sorunun bir an önce giderilmesini istedi. Yolcu minibüsleri, öğrenci servisleri, ambulanslar, toptancılar ya da yolu her gün kullanan vatandaşların aylardır büyük mağduriyet yaşadığını dile getiren vatandaşlar, “Derdimiz siyaset değil. Bu sorun için başvurmadığımız bir makam kalmadı. Ama yine de çözüm üretilemedi” dedi.

bartinstar

Vatandaşlar adına konuşan Kumlucalı Birol Şenol, “Selden sonra Kumluca-1 köprüsü kısa sürede tamamlanmıştı. Oraya kurulan panel köprünün Boğazköy’e kurulacağı söylendi. Ancak kurulmadı. Boğazköy her yağmurda çöküyor. Baraj yolu da çukur içinde. Kumluca Cumhur İttifakı’nın yüzde 82 oy aldığı bir bölge. Ona rağmen bu muamele reva mı? Bir bakan geldiğinde bir günde yapılan bu yollar 6-7 aydır neden yapılmıyor?” diye sordu.

Diğer vatandaşlar da Kumluca’nın hem il merkeziyle hem de Abdipaşa yolu nedeniyle ilçesiyle ulaşım sorunu yaşadığına dikkat çekerek “Sesimizin duyulmasını istiyoruz” diye konuştu.

TEPKİLER ÜZERİNE YOLDA ÇALIŞMA BAŞTILDI

Öte yandan müteahhitle yaşanan hukuki sorunlar nedeniyle tamamlanamayan baraj yolundaki bozulmalar nedeniyle Karayolları tarafından çalışma başlatıldı. Kamyonlarla yol hafriyatı yola dökülüyor. İş makinaları, yola dökülen malzeme ile çukurları kapatıyor.

YILMAZ TUNÇ: HAVA ŞARTLARI DÜZELİNCE KÖPRÜ ÇALIŞMASI DA BAŞLAYACAK

AK Parti Kumluca Belde örgütü de yol sorununu Bartın’da hemen her platformda dile getirdi. Son olarak Bartın’a gelen AK Parti Karadeniz Bölge Koordinatörü Murat Büyükçe’ye sorunu aktaran belde örgütü, soruna bir an önce çare üretilmesini istedi. Boğazköy Köprüsü geçişiyle ilgili son açıklama da Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’tan geldi. Partinin İl Başkanlığı Genişletilmiş Divan Toplantısı’nda konuşan Yılmaz Tunç, hava şartlarının müsaade etmesi durumunda Boğaz Köprüsü için çalışmaların hızla başlayacağını duyurdu. Yağışlar nedeniyle ırmakta su miktarının fazla olduğunu, o nedenle köprü ayaklarının yapımına başlanamadığını söyleyen Yılmaz Tunç, havaların düzelmesiyle köprünün hızla tamamlanacağını ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vatandaşlar bitmeyen Kumluca yolu için eylem yaptı! Çalışmalar başladı
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir