Ve Kumluca tarihinde ilk! Ulus Esnaf Odası Başkanlığı için aday çıkardılar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

178 üyesi ile Ulus seçimlerinde her dönem aktif rol oynayan Kumluca beldesi esnafları bir araya geldi, ilk kez oda başkanlığı için ‘biz de varız’ kararı aldı. İlçeye şu mesaj verildi: Bu güne kadar hep biz Uluslu adayları destekledik. Bu kez de Ulus bizi desteklesin…

BARTINSTAR/KUMLUCA

Kumluca’da birkaç gündür süren hareketliliğin nedeni belli oldu. Kumluca merkez, Zafer ve Akören bölgesi esnafları, muhtarları, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, belediye meclis üyeleri, tüm siyasi partilerin temsilcileri dün akşam bir araya geldi. Geniş katılımlı toplantının gündeminde; Ulus Esnaf ve Sanatkarlar Odası için 20 Mart’ta yapılması planlanan genel kurul vardı. Ve günlerdir Ulus’tan çıkan adayların destek aradıkları Kumlucalı esnaflar, tüm dengeleri değiştirecek ortak bir karar aldı.

bartinstar

540 üyesi ile Bartın’ın en büyük odaları arasında yer alan Ulus Esnaf ve Sanatkarlar Odası içinde 178 üye ile temsil edilen Kumlucalı esnaflar, oda başkanlığı için liste çıkarma konusunda fikir birliğine vardı. 2 saat süren toplantıda meslek odası için yıllardır üzerlerine düşen her şeyi eksiksiz yerine getirdiklerini belirten Kumluca ve bölgesi esnafları, “Bizler, ilçemiz adaylarına karşı her dönem üzerimize düşeni yaptık. Ulusuyla, Abdipaşasıyla, Kumlucasıyla hepimiz aynı çatı altındayız. Bu kez de Ulus ve Abdipaşalı esnaf kardeşlerimiz bize destek versin. Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı hep birlikte yönetelim. Yönetimde, temsilde, paylaşımda adalet olsun” görüşünde birleşti.

Toplantıya katılan tüm üyeler, yüksek sesle görüşlerini paylaştı. Ve ortaya geçmişte benzeri olmayan bir fikir birlikteliği çıktı. Bunun üzerine bir aday belirlenerek çalışmalara başlanması kararı alındı. Kumluca Terminal Kıraathanesi işletmecisi Ferdi Özer’in adaylığı konusunda görüş birliğine varıldı. Seçime kısa süre kala başkan adayı Ferdi Özer ve yardımcısı olarak Harun Yaman, yönetim listesi oluşturmak üzere görevlendirildi.


21 yıllık esnaf Ferdi Özer, 42 yaşında, lise mezunu, evli ve 3 çocuk babası.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ve Kumluca tarihinde ilk! Ulus Esnaf Odası Başkanlığı için aday çıkardılar
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir