Virüs kapan genç hastalarla ilgili önemli karar! Negatife dönene kadar…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle yeni karalar aldı. Buna göre hastanede Covid-19 tedavisi görüp durumu iyi olan 50 yaş altı hastalar da artık testleri negatife dönünceye kadar yurtta izole edilecek.

Ağustos 2020’den bu yana uygulanan kamudaki çay yasağı, toplu ziyaretler ile berber-kuaför ve güzellik salonlarını da yakından ilgilendiren yeni kararlar şöyle:

BARTINSTAR/SAĞLIK 

1-Bartın genelinde faaliyet gösteren bazı iş yerlerinin açılış/kapanış saatleri belirlenmişti. Bu karara ilave olarak berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb. işletmelerin açılış/kapanış saatlerinin 07:00-20:00 olarak belirlendi.

2-Bartın genelinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında iş ziyaretleri hariç olmak üzere toplu ziyaretlerin (hayırlı olsun, tanışma vb.) yapılmamasını, iş sahipleri ve kurum çalışanlarına kapalı su ikramı dışında hiçbir şekilde ikramlarda (çay, kahve, tatlı, kuruyemiş vb.) bulunulmamasını düzenleyen Hıfzıssıhha Meclisinin 10.09.2020 tarih ve 64 no’lu kararının 4. maddesi iptal edildi.

3-Koronavirüs nedeniyle hastanede tedavisi tamamlanıp, genel durumları iyi olan, tıbbi müdahale gereği kalmayan veya hastaneye yatış endikasyonları olmayan, enfekte 50 yaş ve altı vatandaşlarımızın negatif pcr sonucu görülene kadar hastalığı başkalarına bulaştırmamaları amacıyla Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Çeşm-i Cihan Kız Öğrenci Yurdunda izolasyon altına alınmalarına, bu vatandaşlarımızın her türlü tıbbi gereksinimlerinin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından karşılanmasına karar verildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Virüs kapan genç hastalarla ilgili önemli karar! Negatife dönene kadar…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir