Yeşil Yelekliler, topladıkları imzaları il müdürlüğüne teslim etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • Bartın Irmağı Islah Projesi’ne karşı oluşturulan Bartın Irmağı İnisiyatifi grubu, 27 Mayıs’ta başlattıkları kampanya ile yaklaşık 7 bin imza topladı.
  • İnisiyatif sözcüleri Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya ve TSO Başkanı Halil Balık öncülüğünde Çevre İl Müdürlüğü önüne gelen 27 kişilik grup, önce açıklama yaptı, ardından torbalarla getirilen imzaları teslim etti.

BARTINSTAR/ÇEVRE

Bartın’ı taşkınlardan korumak amacıyla yapımı devam eden ve DSİ tarafından yürütülen Irmak Islah Projesi’nin 1. Etabı’nda cam montaj çalışmaları büyük oranda tamamlandı.

Kanlı Irmak ile Gazhane arasında duvar üstüne cam bariyerlerin bitmesi ardından ırmağın karşı kıyısına set yapılacak.

Projenin yanlış olduğunu, ırmak için halk arasındaki bağı kopardığını savunarak projenin durdurulması hedefiyle kurulan inisiyatif grubu, 27 Mayıs’tan bu yana sürdürdüğü imza kampanyasını tamamladı.

Platform sözcüleri; TSO Başkanı Halil Balık ve Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya ile birlikte bugün Bartın Çevre  Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü önünde toplanan 27 kişilik grup basın açıklaması yaptı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde sonlandırılan kampanyada yaklaşık 7 bin imzanın toplandığı bildirildi.

Başkan Yalçınkaya, “Bizim sesimizi duymadılar, umarım Bartın halkının sesini duyarlar” diyerek torbalarla getirilen imzaları il müdürlüğüne teslim edeceklerini, sonuç alınamazsa İdare Mahkemesi’nde dava sürecinin başlayacağını söyledi.

Siyasi parti temsilcileri, bazı STK ve oda temsilcilerinden oluşan grup, dün de yeşil yeleklerini giyerek hükümet caddesinde toplanmış, yapılan açıklamalar ardından alkış ve ıslıklarla protesto yürüyüşü yapmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yeşil Yelekliler, topladıkları imzaları il müdürlüğüne teslim etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir