ZONGULDAK BARTIN’I KISKANDI

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un “Yeni havaalanı Nebioğlu’na yapılmalı” teklifine Köksal Toptan da destek verince Zonguldak’ta kıyamet koptu. Gazeteler “Zonguldak Bartın’a mı bağlanıyor”, “Bartın teklif vermiş Zonguldak uyumuş” manşetleri attı.

BARTIN, Zonguldak’ın gündeminden düşmüyor. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un 2017 Kasım’ın da Filyos Projesi’yle entegre yapılacak yeni havaalanının Kozcağız’a bağlı Nebioğlu’na yapılmasını önererek, konuyla ilgili Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı’na dosya sunmuştu.

ZONGULDAKLI VEKİLLERİN HABERİ VAR MI?

Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı, Zonguldak eski Milletvekili Köksal Toptan’ın da Zonguldak Havaalanı’nın Nebioğlu’na yapılabileceği yönündeki sözleri kıyameti kopardı. İmza Gazetesi, bakanlığa verilen dosyadan Zonguldaklı vekillerin haberinin olup olmadığını sordu, haberine “Zonguldak Bartın’a mı bağlanıyor” başlığını attı.

FİLYOS VE KARAPINAR BARTIN’A BAĞLANMAK İSTİYOR

Filyos Belediye Başkanı Ünal Ateş’in daha önce yaptığı ve gündeme bomba gibi düşen “Bartın’a bağlanmak istiyoruz” talebini hatırlatan gazete, Karapınar Beldesinin de Bartın’a katılma talebinin gündemde olduğunu hatırlattı. Zonguldak’ın bir kısmının Bartın’a katılma isteğini dile getirdi.

TUNÇ: ENDÜSTRİ BÖLGESİ BARTIN’A DAHA YAKIN

Aynı konu Pusula gazetesinin de gündemindeydi. “Bartın teklif sunmuş Zonguldak uyumuş” başlığıyla çıkan gazete, Bartın milletvekili Tunç’un açıklamalarına dikkat çekti. Tunç şunları söylemişti: Filyos projesi var. Bu proje bölgenin değerini daha da artıracak. Endüstri bölgesi Zonguldak’tan ziyade Bartın’a yakın. Bartın’da ikamet eden gidip Filyos’ta çalışacak. Filyos’un yan sanayileri Bartın’da olacak. Üniversite sanayi işbirliği noktasında Bartın Üniversitesi Filyos’a daha yakın. Havaalanı daha da genişletilmesini istiyoruz. Ya deniz doldurulsun ya da Kozcağız Nebioğlu arasındaki ovaya havaalanımız kurulsun. Filyos’a mevcut havaalanımızı endüstri bölgemize terk edelim. Bedava yer ve Filyos projesini iki katına çıkaralım. Bunun dosyasını hazırlayıp Bakanımıza Bartın olarak takdim ettik.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ZONGULDAK BARTIN’I KISKANDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir