Adı “Kitap-Kahve” projesiyle yaşayacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın İmam Hatip Lisesi’nin en görkemli yıllarında 21 yıl görev yapan merhum Şerafettin Sağım’ın adı, 2 bin kitapla öğrencilerin hizmetine sunulan “Bartın Şerafettin Sağım Kitap Kahve” projesine verildi.

Bartın Ensar Vakfı Şube Başkanı Engin Köstekçi’nin girişimleri ile hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği projeler arasında yer alan girişimin bakanlıktan onay alması üzerine hazırlıklar hızla tamamlandı. Türbe Yolu Caddesi Esentepe Mahallesi’nde belirlenen adreste 2 bin kitaplık bir kütüphane oluşturuldu. Öğrencilerin rahat etmelerini sağlayacak tüm olanaklar sağlandı. Öğrencilerin boş zamanlarında, teneffüs ve öğle aralarında ders çalışma ve okuma olanakları sunan merkez kısa süre önce tamamlandı. Öğrencilerin sosyal ve sportif etkinlikler düzenlemelerine de olanak sağlayacak projeye göre; geziler, piknikler, yazarlarla buluşma ve satranç turnuvası gibi pek çok etkinlik düzenlenecek.

Bu anlamlı projeye yine anlamlı bir isim bulundu. Merkeze Bartın İmam Hatip Lisesi’nin kuruluşunda ve gelişiminde büyük emeği olan, tam 21 yıl okul müdürlüğü yapan ve 2006 yılında aramızdan ayrılan Şerafettin Sağım’ın adı verildi. Ensar Vakfı Bartın Şerafettin Sağım Kitap Kahve” adı verilen proje, geçtiğimiz gün törenle açıldı. Törene AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti belediye başkan adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ile Ensar Vakfı üyeleri, eğitimciler ve çok sayıda bürokrat katıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Adı “Kitap-Kahve” projesiyle yaşayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir