AK Parti adaylarını tanıttı, Bakan Tunç “Amasra’ya bir Reis lazım” dedi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Bartın, AK Parti’nin belediye başkan adaylarını BartınStar’dan öğrenmişti. İşte o adaylar, bugün geniş katılımlı bir toplantı ile kamuoyuna ilan edildi. Aday tanıtım toplantısına Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan da katıldı.

Cumhur İttifakı adayları Bartın’da Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Amasra’da Ahmet Reis, Kurucaşile’de Hulusi Sayın, Ulus’ta ise Hasan Hüseyin Uzun hep birlikte el kaldırdı. Kozcağız’da Mustafa Karaman, Abdipaşa’da Yaşar Dönmez, Kumluca’da Mustafa Bozkurt, Hasankadı’da ise Süleyman Özgün’un adaylığı resmen ilan edildi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuşmasında “Amasra’ya bir reis lazım” diyerek Ahmet Reis’in adaylığına atıf yaptı. En sert yarışın Amasra’da yaşanacağını ilan etti. Bartın Milletvekili Yusuf Aldatmaz ise “Ev ev, kapı kapı dolaşacağız. Bartın’ın tüm belediyelerini AK Belediyecilik ile buluşturacağız. Bartın kazanacak” dedi.

BARTINSTAR/SİYASET

bartinstar

Adaylarını açıklamakta geç kalmakla eleştirilen AK Parti, sonunda tüm adaylarını kalabalık bir toplantı ile kamuoyuna ilan etti. Bartın Kültür Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısına AK Parti’nin il, ilçe ve belde teşkilatları ile MHP temsilcileri katıldı.

Aday tanıtım toplantısı için dün akşam Bartın’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Bursa Milletvekili Sayın Emel Gözükara Durmaz ve Bölge Koordinatörü İsmail Tamer ile birlikte Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz katıldı.

bartinstar

Bartın’da Cumhur İttifakı adayı, Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu da aday tanıtım kürsüsüne çıkarak salonu selamladı.

Bartın’ın 3 ilçesinde Cumhur İttifakı, AK Parti adayları ile yarışa gireceği açıklanmıştı. O adaylar; Ulus’ta Hasan Hüseyin Uzun, Amasra’da Ahmet Reis, Kurucaşile’de ise Hulusi Sayın olarak ilan edildi.

Beldelerde ise partileri adına yarışa katılacak adaylar Kozcağız’da Mustafa Karaman, Abdipaşa’da Yaşar Dönmez, Kumluca’da Mustafa Bozkurt, Hasankadı’da ise Süleyman Özgün olarak açıklandı.

Kültür merkezini hınca hınç dolduran AK Parti teşkilatlarına hitaben bir konuşma yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Amasra’ya bir Reis lazım” diyerek Ahmet Reis’e atıf yaptı. Konuşmasında sık sık Amasra’ya değinen Bakan Tunç, en çetin yarışlardan birinin Amasra’da yaşanacağını ifade etti.

Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz ise konuşmasında Bartın merkezde Cumhur İttifakı’nın önemine değinerek “Biz AK Parti Bartın Teşkilatı olarak 31 Mart yerel seçimlerinde tüm gücümüzle kendisine destek vereceğiz ve Cumhur İttifakı adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu inşallah seçimleri büyük bir farkla kazanacak” dedi.,

Ardından ilçe ve beldelere değinen Aldatmaz, “Bartın’ımızın ilçe ve beldelerinde hepsi birbirinden değerli, bu işi bilen aday adaylarımızın içerisinden genel merkezimizin büyük bir titizlikle yaptığı değerlendirmeler sonucunda adaylarımızı belirledik. İnşallah Amasra, Kurucaşile, Ulus ilçelerimiz ile Abdipaşa, Hasankadı, Kozcağız ve Kumluca beldelerimizde AK Partili adaylarımız büyük bir farkla seçimi kazanacak. Hepimizin tek bir amacı var. Bartın’ı bir adım daha ileriye götürmek. Bartın’ımız artık çok daha güçlü. Bartın’ı çok iyi bilen güçlü bir bakanımız var. Belediyeleri de kazandığımız takdirde milletvekili, belediye başkanı ve bakanımız ele ele vererek Bartın’ı hak ettiği yerlere taşıyabiliriz” diye konuştu.

Aldatmaz’ın AK Parti teşkilatlarından da bir isteği vardı. Şöyle konuştu: “Bunun için tüm AK Parti teşkilatımızın önümüzdeki yaklaşık 2 ay boyunca olağanüstü gayret göstererek çalışması gerekiyor. Bu süreçte tüm teşkilatlarımızla kapı kapı, ev ev, mahalle mahalle, köy köy gezmeli çalmadık kapı, dokunmadık insan bırakmamalıyız. Unutmayın! Ülkemiz için her seçim önemlidir. Bunun farkında olmamız lazım. İçimizden bir tek kişi bile ihmalkar olursa, nasıl olsa aday çalışıyor deyip rehavet gösterirse inanın kaybeden Türkiye olur. Güzel ülkemizin kaybedecek bir dakikası dahi yok. Onun için teşkilatımıza gönül vermiş, bizimle beraber yol yürümüş dava arkadaşlarımızla hep birlikte aşkla, şevkle, büyük bir inançla çalışarak bu seçimde de Bartın’da tüm ilçe ve beldelerimizde alnımızın akıyla başarılı sonuçlar elde etmeliyiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AK Parti adaylarını tanıttı, Bakan Tunç “Amasra’ya bir Reis lazım” dedi
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir