Amasra Belediyesi’nde akaryakıt yolsuzluğu iddiası! Başkan’a sorduk

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İtfaiye garajında bulunan yakıt pompasından sivil araçlara yakıt verildiği iddiası hakkında soruşturma başlatıldı. Bir ihbar mektubuyla başlayan soruşturmaya ilişkin kamera görüntüleri incelemeye alındı. İlgili personel ifadeye çağrıldı.

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Amasra Belediyesi’nin sözleşmeli avukatına, belediyeyle ilgili bir duruşma için görevlendirme yapıldığını ve yakıt verildiğini doğruladı. Pazartesi günü konuyla ilgili açıklama yapacaklarını söyledi.

BARTINSTAR/AMASRA

Bartın’ın Amasra ilçesinde CHP’li belediyeye ilişkin isimsiz bir ihbar mektubu üzerine soruşturma başlatıldı. “11.1.2024 tarihinde belediye garaj ve itfaiye garaj alanında özel şahısların araçlarına mazot doldurulduğunu gördüm, sivil araçlara konulan akaryakıtın resmi araçlara konulmuş gibi kayıt tutuluyor” gibi iddiaları içeren dilekçe üzerine savcılık harekete geçti.

Amasra Emniyeti’ne konuya ilişkin tahkikat yapılması ve kamera görüntülerinin incelenmesi talimatı verildi. Bunun üzerine ihbar mektubunda yer alan gün ve saate ilişkin kamera görüntüleri alındı, defter kayıtları incelemeye alındı, ilgili personelin ifadelerine başvuruldu.

Kamera görüntülerinde söz konusu tarihte sivil plakalı bir otomobile akaryakıt verildiği görüntülere yansıdı.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken ihbar mektubunu gönderen vatandaş tarafından garajda olduğu gibi belediyenin anlaşmalı olduğu akaryakıt istasyonundan da sivil şahıslara ait araçlara akaryakıt doldurduğunun iddia edilmesi üzerine akaryakıt istasyonundaki güvenlik kamera kayıtlarının ve belgelerinin incelemeye alındığı öğrenildi.

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, konuya ilişkin BartınStar’a yaptığı açıklamada, “11 Ocak günü belediyemizin sözleşmeli avukatı, belediyemizi ilgilendiren bir dava için görev kağıdıyla Zonguldak’a gönderdik. Konu bilgimiz dahilinde. Ayrıca avukat arkadaşımızdan helallik almamız lazım. Araç tahsis edemedik, kendi aracıyla gitti. Olay bundan ibaret. Garajımız şu anda 26 kamera ile sürekli kayıt altında. Sahte adresle yapılan bir ihbar üzerine savcılık görüntü talep etti, kendisine her türlü yardımda bulunduk. Pazartesi günü konuyla ilgili açıklama yapacağız” bilgisini verdi.

2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
Amasra Belediyesi’nde akaryakıt yolsuzluğu iddiası! Başkan’a sorduk

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir