Ankara’nın son ziyaretçisi! İlginç detaylar…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Parti teşkilatları, il genel meclisi üyeleri, TSO üyeleri derken Ankara’nın son ziyaretçisi, Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya oldu. Önce Meclis’e, ardından Adalet Bakanlığı’na gitti.

Yalçınkaya, ziyaretlerinde eli boş gitti. Vekillerle 1, bakanla 2 fotoğraf paylaştı. Böylelikle “önce kim ziyaret edecek” tartışması noktalanmış oldu. Meclis’te gündemi tahmin etmek güç değil: Cam daraba…

BARTINSTAR/ANKARA

Bartın, 31 Mart seçimlerinden bu yana en hareketli dönemini yaşıyor. Seçilenler peş peşe Ankara’ya gidiyor, şehirde devam eden tartışmalara enformasyon hamleleri peş peşe geliyor.

İl genel meclisi üyelerinin topluca Meclis ziyareti, Meclis lokantasında yenilen ‘kuzu incik’ istihbaratları havada uçuşurken Bartın TSO üyeleri Meclis ve bakanlık koridorlarını aşındırdı.

Aynı saatlerde Bartın’da DSİ yetkilileri, Bartınlı Mimarlar’a Irmak Islah Projesiyle ilgili brif veriyordu. Detayları öğreneceğiz…

ÖNCE ALDATMAZ’IN KAPISINI ÇALDI, ARDINDAN BANKOĞLU’NA GİTTİ

İşte bu hareketlilikte Ankara’ya dikkat çekici bir ziyaret daha gerçekleşti.

Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya, önce TBMM’ye gitti. AK Partili vekillerin yer aldığı koridorlarda çaldığı ilk kapı, Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz oldu.

İki isim baş başa bir süre görüştü. Tahmin etmek güç değil; Bartın’ın meseleleri, Irmak Islah projesi, trafik sorunu… “Söz konusu Bartın’ın çıkarları olursa…” cümlesinde mutabık kaldılar.

Rıza Başkan’ın ikinci ziyareti CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu oldu. Yalçınkaya, sayfasından iki milletvekili ile çekilmiş tek kare fotoğraf ve hiçbir detay yer almayan iki satır yazı paylaştı.

Görüşmeye ilişkin tek detayı Aysu Bankoğlu, “Bartın Irmağı ıslah projesinin sakıncalarını ve önümüzdeki süreçte ortaya çıkacak sorunları paylaştık” cümlesiyle verdi. O da tek kare fotoğraf paylaşmayı uygun buldu.

SAYIN BAKANIMIZLA BARTIN’IN GÜNCEL PROJELERİ HAKKINDA…

Rıza Başkan’ın sonraki ziyareti, Adalet Bakanlığı oldu. Bartınlı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile makamında bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye ilişkin 2 fotoğraf ve “Bartın’ın geleceği için ortak hedefler doğrultusunda Adalet Bakanı Sayın Yılmaz Tunç’u makamında ziyaret ettim. Görüşmemizde Bartın’ın güncel projeleri ve sorunları hakkında verimli bir fikir alışverişinde bulunduk. Sayın Bakanımıza misafirperverliği ve değerli katkıları için teşekkür ederim. Hep birlikte daha yaşanabilir bir Bartın için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” notunu sosyal medya adresinden paylaştı.

Son detay; Bakan Tunç, ziyarete ilişkin bir gün sonra paylaşım yaptı:

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara’nın son ziyaretçisi! İlginç detaylar…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir