Bartın Başsavcısı iki yıl aradan sonra değişti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HSK ana kararnamesi iki yıl önce Bartın’a atanan Adem Aydemir Aksaray’a, Gümüşhane Başsavcısı Faruk Kaynak ise Bartın’a Başsavcı olarak atandı.  

74MEDYA/GÜNDEM

HSK Birinci Dairesi, adli ve idari yargıda 2020 ana kararnamesi çalışmalarını tamamladı. İki yıl önce Ağustos 2018 kararnamesi ile Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan 44 yaşındaki Adem Aydemir, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı.

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığına ise iki yıldır Gümüşhane Başsavcılığı görevi yürüten Faruk Kaynak getirildi. 2010’da savcılığa başlayan Faruk Kaynak, 31 Aralık 2018’de birinci sınıfa terfi etti. Yeni Başsavcı Kaynak, geçen yıl Gümüşhane’de düzenlenen bir etkinlikte “Güçlünün hukuku değil haklının hukukunu korumak adına elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekiyor. Bu doğrultuda 9 yılı meslekte bitirdik. Geriye döndüğüm zaman keşke şunu şöyle yapmasaydım diyebileceğim hiçbir iş bırakmadım. Bu felsefeyle hareket ettiğimiz zaman birileri memnun kalmayabilir. Fakat bu dünyanın bir de öbür dünyası var. O yüzden biz adaletten ayrılmadan yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Kararname ile adli yargıda 4 bin 261, idari yargıda ise 465 hakim ve savcının görev yeri değişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın Başsavcısı iki yıl aradan sonra değişti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir