Bartın kırmızıya boyandı; rakamlar rekora gidiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her köşeden bir vaka, her mahalleden bir vefat haberi geliyor. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs haritasını güncelledi. Bartın neredeyse bir uçtan bir uca kızardı. Günlük vaka sayısı 300’e ulaştı.

BARTINSTAR/SAĞLIK

Covid-19 yayılma hızı durdurulamıyor. Daha önce örneklerini İstanbul’da gördüğümüz kırmızı harita, Bartın’ı da sardı. Bu durum rakamlara da yansıdı. Deneyimli gazeteci Ayhan Acar, sosyal medyasından günlük pozitif vaka sayısının 300’e ulaştığını duyurdu. Son dönemde hastaneden aldığı isabetli bilgiler ile öne çıkan Ajansbartın’dan Sercan Engin’de son rakamları yansıttı.

EVDE TEDAVİ GÖREN POZİTİF VAKA 1850

Buna göre Pandemi Hastanesi’nde tedavi gören hasta sayısı 110’a ulaştı. Bu sayının 90’ında pozitif tanı kesin. Yoğun bakımda yatan hasta sayısında ise 23. Tesleri pozitif çıkıp evde tedavi gören hasta sayısındaki artış dikkat çekici; 1850. Bartın’da vefat eden kişi sayısı ise 43 olarak kayıtlara geçti. Pandemi sürecinde Bartın’daki vaka sayısının 5 bini geçtiği, iyileşen sayısının ise 3 bin 200’e ulaştığı belirtiliyor.

Bu rakamlar resmi kaynaklardan teyit edilmedi. Ancak tekzip de edilmedi. Zaten Sağlık Bakanlığı haritaları durumu doğruluyor. Bartın Valiliği’nin başlattığı “Bize 14 gün yeter” kampanyasına, sürekli uyarılara rağmen virüsün yayılma hızı artıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın kırmızıya boyandı; rakamlar rekora gidiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir