Çataklı: Aile içi şiddette her şeyi devletten beklemeyin

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, TSO’daki toplantıda sivil toplum temsilcilerini tek tek dinledi. Kadına yönelik şiddette sorunların karakola başvurarak çözülemediğine dikkat çeken Çataklı; aile, akraba, mahalle aklının da devreye girmesi gerektiğini söyledi. Toplantıda 15 Temmuz ve İstiklal ilkokulları önündeki trafik sorunu bile gündeme getirildi.

74MEDYA/GÜNDEM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “yerinde denetim” talimatı doğrultusunda İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, beraberinde bir heyetle Bartın’a geldi. Emniyet, asayiş, trafik, uyuşturucu ile mücadele, göç, afet ve acil durumlar, nüfus ve vatandaşlık hizmetleri gibi alanlarda yaşanan sorunlara ilişkin değerlendirme toplantıları yapıldı. İzleme ve Değerlendirme Çalışma Programı (İZDES) kapsamında

Bartın Valisi Sinan Güner’in de katıldığı toplantılarda bakanlığın yürüttüğü hizmetlere ilişkin beklentiler birim amirlerine yüz yüze aktarıldı.

BASINA KAPALI TOPLANTIDA ÇATAKLI HERKESİ TEK TEK DİNLEDİ

Öğleden sonra ise Bartın Sanayi ve Ticaret Odasına geçen Bakan Yardımcısı Çataklı ve beraberindeki heyet STK temsilcileri, sanayi ve ticaret odası, meslek kuruluşları, muhtarlar, iş insanları ve okul aile birliği başkanları ile bir araya geldi. Basına kapalı toplantıda Bakan Yardımcısı Çataklı’nın katılan herkese söz vererek hizmetlere ilişkin görüş ve önerileri dinlediği öğrenildi.

OKUL ÖNLERİNDEKİ TRAFİK SORUNU BİR TÜRLÜ GİDERİLEMEDİ

Toplantıya katılanlar, özellikle şehir merkezindeki 15 Temmuz ve İstiklal İlköğretim gibi okul önlerinde, giriş ve çıkış saatlerinde çözülemeyen trafik sorunu aktarıldı. Esenyurt dolmuşları ile polis ve belediye dolmuşları arasında yaşanan sürtüşme de İçişleri heyetine aktarılan sorunlar arasında yer aldı.

Şehir içi okullardan üniversiteye öğrenci güvenliğinden uyuşturucu ile mücadeleye bakanlık olarak büyük önem verdiklerini aktaran Çataklı, trafik kazaları konusunu da gündeme getirdi. Kaza oranında yüzde 30’luk bir azalma sağlamalarına rağmen bunun yeterli olmadığını söyleyen Çataklı, bu kazaların çok büyük can ve mal kayıplarına yol açtığına dikkat çekerek daha dikkatli ol unmasını istedi.

HER ŞEYİ DEVLETTEN, KARAKOLDAN BEKLEMEYİN. BAZI SORUNLAR YERİNDE, MAHALLEDE ÇÖZÜLEBİLİR

Kadın ve aile içi şiddet konusunda da bakanlığın çok hassas olduğunu ifade eden İsmail Çataklı, her şeyin karakola başvurarak çözülemeyeceği, bazı şeylerin aile içinde, mahallede, ilçede halledilmesi gerektiğini vurguladı. Aile içi eğitimin önemine değinen Çataklı, boşanmaların bu kadar basit olmaması gerektiğini, akraba, mahalle arabulucusu gibi yerel unsurların daha çok rol alması gerektiğini söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çataklı: Aile içi şiddette her şeyi devletten beklemeyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir