CHP Amasra’da Aysu Bankoğlu’na mesaj var

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

20 yıldır CHP Amasra örgütünün hemen her kademesinde görevler üstlenen, CHP Amasra Merkez İlçe Başkanı Bora Işıkal, Mart 2019 seçimleri için adaylık sürecinin uzamasına tepki gösterdi. Teşkilat yoklaması isteyen Işıkal, “Kim çıkarsa kabulümüz. Ancak tepeden inme aday gösterilirse olmaz” mesajı verdi.

KANAL74’TEN canlı yayınlanan programda Gazeteci Halil Tekin’in sorularını yanıtlayan Bora Işıkal’ın yanında CHP Amasra örgütü temsilcileri de yer aldı. Amasra’dan CHP adayı olmak için kendisiyle birlikte 5 ismin aday adaylığı başvurusu yaptığını belirten Işıkal, “2.5 aydır bekliyoruz. Bir belirsizlik” var diyerek işlemeyen sürece tepki gösterdi.

Aday belirleme sürecinde il ve ilçe örgütlerinin görüşünün önemli olduğunu ifade eden Bora Işıkal, aday belirleme sürecinde örgüt yoklaması yapılması gerektiğini hemen tüm kanallardan Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu ve genel merkeze aylar önce ilettiklerini vurguladı.

SÜREÇ UZADIKÇA BÖLÜNMELER BAŞLADI. AYSU HANIM’A ÖNEMLİ İŞ DÜŞÜYOR

Bora Işıkal “O zamandan bu yana arkadaşlarımız heyecanla bekliyor. Bir ön önce sonuca ulaşılması ve seçim hazırlıklarına başlanması için. Ancak süreç uzadıkça bazı rahatsızlıklar oluşmaya başladı. Bölünmeler, parçalanmalar olmaya başladı. Bunun önüne geçilmesi gerekiyor. Burada milletvekilimize de önemli iş düşüyor. Toparlayıcı olması, CHP’nin bir yara almaması için kendisinden öncülük yapmasını istiyoruz. Temayül yapılması yönünde örgüt kararını da ilettik. Olmayınca halkımız imza toplayıp genel merkeze iletti. Sürecin bu kadar uzaması CHP’de her geçen gün sıkıntıların artmasına yol açıyor. Bu süreçten toparlanarak çıkmalıyız. Adaletin işlemesi için, Amasra’da bir yöntemin belirlenmesi gerekir. Ayrımcılık istemiyoruz. Sandık kurulsun, kim çıkarsa arkasında olacağımıza söz veriyoruz” diye konuştu.

TEPEDEN İNME ADAY DOĞRU BİR YÖNTEM OLMAZ. KARAR ALIRIZ…

Peki sandık kurulmazsa ne olacak? Bora Işıkal, bu yöndeki soruya yanıt verirken “Yukarıdan bir aday belirlenir, atama yapılırsa o zaman kırgınlıklar, küskünlükler artar. Bölünmeler parçalanmalar artar. Partiyi toparlamak çok güç olur. Bu iyi bir yöntem olmaz. Tepeden inme bir aday olursa arkadaşlarımla toplanır bir karar alırız” ifadelerini kullandı.

ULUS’TA TEK ADAY İÇİN YOKLAMA YAPILDI, AMASRA’DA NEDEN YAPILMIYOR?

Partide demokrasinin işlemesini istediklerini vurgulayan Işıkal, Ulus’ta tek aday için örgüt yoklaması yapılırken 5 aday adayının olduğu Amasra’da bunun yapılmamasının manidar olduğunu belirtirken “Tüm Amasra merak ediyor. Bunun nedeni nedir?” diye sordu. Partide farklı ithamların ortaya çıkmaya başladığını anlatan Bora Işıkal, bunların önüne geçmek için bir an önce adım atılmasını istedi.

HALKIN MESAJI NET: DAYATMA ADAY İSTEMİYORUZ

Işıkal, toplantısın son bölümünde ise çarpıcı mesajlar verdi:

“Burada iki tane anket yapıldı. Biri saha diğeri telefonla. Öğrendiğimiz kadarıyla saha anketinden ben çıktım. Telefon anketinden bilgim yok. Örgütün yanı sıra halkta da kopmalar, kızgınlıklar oluşmaya başladı. Sandık kurulursa tepeden inme olmayacak. Aday örgütlerin enerjisiyle belirlenirse sağlıklı olur. Örgüt ve halk çok önemli. Halk sürekli soruyor, tepkisini gösteriyor. Söyledikleri ortak; dayatma aday istemiyoruz.

BARTIN’DA ESKİYE DÜŞMANLIK YAPAN BİR EKİP VAR

1999’dan bu yana tüm seçimlerde canla başla çalıştık. Hep birinci olduk. Son seçimde birkaç dakika farkla ölümden döndük. Diyorlar ki son seçimde örgüt sadece Muharrem İnce için çalıştı… Yüzlerce fotoğraf var, kapı kapı adayımızın broşürlerini dağıttık. Nasıl çalıştığımızı herkes biliyor. Bartın’da bir Rıza Yalçınkaya düşmanlığı yapan belirli bir kesim var. Rıza Yalçınkaya’nın ekibi bizi de gördükleri için bizi de düşman görüyorlar.

RIZA BEYİ DE AYSU HANIM’I DA ÇOK SEVİYORUZ

Biz Rıza Yalçınkayacı ne de Aysu Aysu Bankoğlucu’yuz. Biz sadece CHP’liyiz. Biz eski vekilimiz Rıza Bey’i çok seviyoruz. Onunla 4 seçim geçirdik. Aysu Hanım’ı da çok seviyoruz. Gayet güzel çalışmalar yaptık. Genç olduğu için önünde çok uzun bir süreç var. Seçimden sonra da çok uyumlu çalıştık. Buradaki her konuda kendisine bilgi verdik.

AYSU HANIM’A BURADAN SESLENİYORUM

Biz CHP’liyiz. Dün Rıza bey vardı. Bugün genç vekilimiz Aysu Hanım. Biz kimsenin adamı değiliz. Bartın’da bir ekip sürekli belki söylüyor; bize ‘Rızacılar mı diyorlar, Rıza Yalçınkaya ekibini tasfiye edelim’ mi diyorlar bilemiyorum. Aysu Hanım’a buradan sesleniyorum. Biz kimsenin ekibi değiliz, biz CHP’liyiz.

TEPEDEN İNME HİÇBİR ADAYI KABUL ETMİYORUZ

Yukarıdan atanacak her adayı kabul etmiyoruz. Tasvip etmiyoruz. Saha ve telefon anketinden ben çıktım. Onu biliyoruz. Ama yine de bunu kabul etmiyorum. Sandık kurulsun, kim çıkarsa kabulümüz. Yukarıdan inme kararla alınan aday olursa demokrasi işlememiş olur. Halkın, örgütün sözü dinlenmemiş olur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP Amasra’da Aysu Bankoğlu’na mesaj var

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir