Erol Mütercimler’e Bartın’dan suç duyurusu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Gençlik Kolları, İmam Hatipliler hakkında çirkin ifadeler kullanan akademisyen Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

BARTINSTAR/GÜNDEM

AK Parti Bartın İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir ve teşkilat mensupları bugün topluca Bartın adliyesine geldi. İl Başkanı Turhan Kalaycı da gençleri yalnız bırakmadı. Geçen hafta katıldığı bir TV kanalında İmam Hatip Okulları mensuplarına yönelik çirkin ve ahlaksız ifadeler kullanan Erol Mütercimler hakkında Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı’nda suç duyurusunda bulunuldu.

Adliye çıkışında Mücahit Demir, basın açıklaması okudu. İmam Hatip okullarının başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere pek çok önemli değer ürettiğine dikkat çekilen açıklamada, bu okullarda modern eğitimin gerektirdiği tüm derslerin okutulduğuna dikkat çekildi.

Hem fen edebiyat gibi hem de İslami ilimler derslerin eş zamanlı okutulduğu bu okulların özgün bir model olarak pek çok dünya ülkesinin ilgisini çektiği ifade edilen açıklamada, Erol Mütercimlere şu sözlerle tepki gösterildi:

ÇİRKİN İTHAMLARA ASLA İMKAN VERMEYECEĞİZ

“Hal böyle iken İmam Hatip Liseleri ve liselileri hakkında oluşturulmaya çalışılan yanlış çirkin ve algı ile her daim mücadele edeceğimizi bilinmesini isteriz. Bizler AK Parti Bartın Gençlik Kolları olarak, imam hatip lisesi mezunları, mensupları ve imam hatip liselerine yürekten bağlı gençler olarak ne imam hatip liselerini ne de imam hatip lisesi mezun ve mensuplarını asla yalnız bırakmayacağız. Kimsenin Türkiye’nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftira etmesine asla izin vermeyeceğiz.

Yine bilinmesini isteriz ki, İmam-Hatip Liselerini seven, çocuklarını bu okullara gönderen, mezunlarının ülke için faydalı olduğuna inanan milyonlar, bu ağır ve çirkin ithamlara asla razı olmayacak ve imkan vermeyeceklerdir.”

BU SÖZLERLE HAKARET ETMİŞTİ

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Erol Mütercimler, katıldığı bir canlı yayında imam hatip mezunlarına ‘O imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız’ diyerek hakaret etmişti. Büyük tepki çeken sözlerin ardından Mütercimler, Haliç Üniversitesi’nden istifa etmek zorunda kalmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erol Mütercimler’e Bartın’dan suç duyurusu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir