İşte atılan belediye çalışanı gece yarışı bıçakla saldırdı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en güzel tatil kasabası Amasra, dün gece hareketli saatler geçirdi. Belediye Başkanı Recai Çakır, evinin önünde işten atılan bir belediye çalışanının bıçaklı saldırısına uğradı. O bıçak, Çakır’ın boğazında 3 cm’lik bir çizik oluşturdu.

İŞTE KARANLIK GECEDE YAŞANAN KORKU DOLU YAŞANANLAR

Kapısını kilitlemeye kalkmış: Amasra Belediyesi bünyesinde çalıştırılan otopark görevlisi Berat Ö. bir süre önce işten çıkartıldı. Daha önce iş disiplini nedeniyle uyarı alan hatta bu sırada Başkan Recai Çakır’ı odasına kilitlemeye kalkan Berat Ö. bu eylemi ardından işten atılmıştı.

Tehdit edince Başkan polise gitti: Dün gece saat 22.30 sıralarında önce Başkan Recai Çakır’ı telefonla 7 kez arayan Berat Ö. yanıt alamayınca Başkan’a tehdit dolu mesajlar atmaya başladı. Bunu üzerine Başkan Çakır, Berat Ö.’ye dönüş yaptı. Berat Ö. “Evinin önündeyim, in aşağı” diye karşılık verince Çakır polisi arayarak şikayetçi oldu.

“HAYATIMLA OYNADIN” DEDİ, BIÇAĞI SALLADI

Gece evinin önünde saldırdı: Gece 00:30 sıralarında emniyetten çıkan Başkan Çakır, arkadaşlarının yanına uğradı. 02:30 gibi evine geldiğinde kendisini bir sürpriz bekliyordu. Evin karşısında bekleyen Berat Ö. arabasından inerek Çakır’ın üzerine yürüdü. Başkan’ın “Derdin nedir?” sorusuna Berat Ö. işten çıkartılan diğer kişileri kastederek “Hırsızlara istifa hakkın sunmuşsun. Hayatımla oynadın” diye çıkıştı. Recai Başkan da “Biz senle 3 defa konuştuk. İşi bu noktaya getiren sensin…” derken Berat Ö. elindeki bıçağı salladı.

Mahalleli yardıma koştu: O bıçak, Reca Başkan’ın tam boynunda, şah damarına milim kala 3 cm’lik bir çizik oluşturdu. Saldırganı iten Çakır’ın yardımına mahalleli koştu. Hemen polise haber verildi. Berat Ö. gözaltına alınırken evine giren Recai Çakır, boynundaki kanamayı görünce sağlık ocağına giderek tedavi oldu, rapor aldı. Ardından da tekrar emniyete giderek ifade verdi.

ÇAKIR: BANKAMATİK ÇALIŞANDI

İş akdini feshettim: Olay ardından dün konuyla ilgili açıklama yapar Amasra’nın CHP’li Başkanı Recai Çakır, disiplin uyarısı ardından söz konusu çalışanın kendisini odasına kilitleyerek saldırıya kalktığını, Berat Ö.’nün iş akdini feshettiğini anlattı. Saldırgan için “Bankamatik çalışanı olarak tabir edilen bir arkadaşımız” ifadesini kullanan Çakır, şunları anlattı:

Saldırı tüm belediye yönetimine: “Daha önce işine sahip çıkması hususunda kendisini uyardık. Evet, Amasra belediyelerinin sıkıntıları var. Ama biz burada halkın kaynağını yönetiyoruz. Burası kimsenin rant, çalışmadan kazanma kapısı değil. Bu bireysel bir eylemse de, başka bir şey ise de aslında şahsıma değil, Amasra belediye yönetimine yapılmış bir saldırıdır. Sıkıntılarım var diye saldırmak kabul edilemez. Olayın yasal takipçisi olacağız…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İşte atılan belediye çalışanı gece yarışı bıçakla saldırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir