İşte Bartın’da son durum: Evde 50 pozitif, hastanede…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm uyarılara rağmen Covid-19’a karşı önlemler çabuk unutuluyor. O halde hatırlatalım: Bartın’da hastanede 80, evinde 50 pozitif vakanın tedavisi sürüyor. Peki bu artış nasıl oldu! Duyduklarınıza şaşıracaksınız…

74MEDYA/SAĞLIK

Pozitif sayı konusunda kimisi 300 diyor bazıları daha da yükseliyor 600’lere kadar gidiyor. Hiçbiri doğru değil. Ya tekstil firmasında kontrol amaçlı ev karantinasına alınan tüm personeli sayıyorlar ya da bu güne kadar tedavisi bitenlerin toplamını veriyorlar. Resmi açıklama da olmayınca her kafadan bir ses çıkıyor.

Hastaneden güvenilir kaynaklardan dün aldığımız bilgi; hastanede 80 pozitif vakanın tedavi gördüğü yönünde. Ağır semptomlar göstermeyen ve evinde tedavi gören pozitif tanı sayısı ise 50. Bu rakam anlık değişimlerle üç aşağı beş yukarı şeklinde tarif ediliyor.

Daha önemlisi var. Bartın’da virüs nasıl bu kadar hızlı yayıldı sorusu. Hastane kaynakları, bu konuda çarpıcı hikayeler anlatıyor. Örneğin bayram sürecinde memleketine gelen çok olmuş. İstanbul’da test yaptırıp sonucu beklerken yola çıkan bir hastayı aramışlar; “Testiniz pozitif çıktı” diye. Hasta buna rağmen geri dönmemiş, yoluna devam etmiş. Bu durumdaki kişilerle ilgili yasal işlem yapıldığı söyleniyor. Artışın en önemli nedeni olarak bu gibi olaylar gösteriliyor.

Covid-19 hayatımızı tehdit etmeye devam ediyor. Lütfen kurallara uyalım, uymayanları uyaralım.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İşte Bartın’da son durum: Evde 50 pozitif, hastanede…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir