MHP’den büyük sitem: 5 yıldır kimseye dokunmadan Meclis’e gitti!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik ise CHP adayı Aysu Bankoğlu tercihine “5 yıldır Bartın’da kimseye dokunmamış, hiçbir acı günde olmayan, Bartın halkının tercihiyle hiçbir bedel ödemeden tekrar vekil olma şansına sahip oldu. Demek ki halkımızın değer yargıları farklıymış. Saygı duyuyoruz” sözleriyle sitemde bulundu.

BARTINSTAR/SEÇİM2023

Seçim sürecinin açık ara en çalışkan milletvekili adayıydı. Milletvekili adayı olmak için 14 yıldır sürdürdüğü belediye başkanlığı görevinden istifa etti. Aylardır çalmadık kapı, dokunmadık Bartınlı bırakmadı. Ancak milletvekili seçilebilecek sayıya ulaşamadı. 31 bini aşkın oy ile %23 oranında kalan Cemal Akın, MHP seçim ofisinde basının karşısına çıktı.

CEMAL AKIN: 6+1 PARTİYE KARŞI OYUMUZU 10 BİN ARTIRDIK

Koltuğunu devrettiği Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir ve ikinci sıra adayı Sezai Hangişi ile bir açıklama yapan Cemal Akın, “Türkiye’de MHP’nin iller arasında aldığı oy oranı sıralamasında 5’inciliğe taşıdık” dedi. MHP heyetinin üzgün olduğu gözlendi. Cemal Akın özetle şu açıklamaları yaptı:

 • Bu seçimlerde kimseyi karalamadan, iftira atmadan hareket ettik. Bu da bizler için çok önemliydi. Çünkü yarın herkes yüz yüze bakacak, kol kola girecek.
 • Ben çok seçime girdim. Partimin de oylarını her gördüğüm seçimde de artırdık Allah’ın izniyle. Bu seferde 10 bin oy arttı. Önemli bir oy artışıdır bu.
 • Teşkilatımız çok çalıştı. Bartın’a çok hizmet vereceğimizi ifade ettik. Köylerimiz, beldelerimiz, ilçelerimizden çok büyük destekler gördük. Çok sağ olsunlar. Birçok beldemizde 1’inci geldik. Bazı ilçelerimizde de gerçekten diğer partilerle eşit çıktık. Bu bizler için çok önemliydi. Halkımıza teşekkür ediyorum. Teveccühten dolayı onlara saygı hürmetlerimi sunuyorum.
 • Tabi biz eşit şartlarda mücadele etmedik. MHP tek başına seçime girdi. 6+1 parti vardı onlara rağmen oyumuzu 10 bin artırdık. Çok önemli. Türkiye’de MHP’nin iller arasında aldığı oy oranı sıralamasında 5’inci şu an yüzde anlamında.
 • Bundan böyle biz hep beraberce mücadele edeceğiz. Kol kola gireceğiz yine hep beraberce halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz hizmet erleriyiz. 14 yıl Belediye Başkanlığı yürütme şerefine nail olduk. Bize o şerefi verdiler. İnşallah bundan sonraki süreçte de hizmet etmek tekrar nasip olur hepimize diyorum.

İL BAŞKANI ÖZÇELİK: HİÇBİR BEDEL ÖDEMEDEN MECLİS’E GİTTİ

MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik ise açıklamasında ilginç ifadeler kullandı. MHP örgütü olarak büyük bir kampanya yürüttüklerini anlatan Özçelik, “Genel Başkanımızın talimatıyla önceliğimiz hep Cumhur İttifakı’nı varlığını muhafaza etmekti. Bartın il teşkilatı olarak elimizden gelen gayreti gösterdik. Yeterli sayıda da katkı sağladığımıza inanıyorum” dedi. Özçelik’in bazı sitemleri de vardı. İşte bazı satırbaşladı:

 • Bartın’ın sorun ve sıkıntılarının çözümünde, Bartın halkının sıkıntı ve dertlerinde yardımcı olabilecek milletvekili adaylarıyla çıktık. Biz siyasetin tecrübe ile yapılabileceğine inanan bir siyasi iradeyiz. Tecrübe parayla satın alınabilen değil yaşayarak bedeli ödenen bir iradedir.
 • Adaylarımızla bu yarışta üstümüze düşeni yaptık. Eksiklerimiz, anlatamadıklarımız olmuş olabilir, anlattıklarımız ama anlaşılamayan da olmuş olabilir. Bu halkın teveccühüne Allah bin kere razı olsun.
 • Ama anlatamadıklarımızdan dolayı tercihlerine halkımızın kırılacak ve küsecek halimiz yok. Ona da saygı duyuyoruz. Bu bizim için yeni bir başlangıçtır. Bunlar bizi daha diri tutan mücadelelere başlayacak olan hareketlerdir diye kabul ediyorum. Dün bir mağlubiyet yaşamadık biz kazandık.
 • 5 yılda bir Bartın’a gelerek Bartın’da hiç kimseye dokunmamış hiçbir acı günde olmayan, maalesef Bartın halkının tercihiyle hiç bedel ödemeden buradan tekrar Ankara’daki mecliste 600 vekilden biri olma şansına sahip olan vekil için acı duyuyorum.
 • Halkım adına da açıkçası üzülüyorum. Çünkü bizim adaylarımız ömrünü bu işe adamış insanlardı. Bunlar bulundukları bölgede ve ömürlerinde halkın her acı gününde her anında yanında olanlardı. Demek ki halkımızın değer yargıları farklıymış. Saygı duyuyoruz.
 • Ama bundan sonra daha çalışmamız gerektiğini kendi iç toplantımızda da bunu paylaştık. Seçim ikinci tura giderse Milliyetçi Hareket Partisi dün kiminle çalışıyorsa aynı insanlarla yine sahada olacağız.
 • Hayat bizim için yeni başladı. Bize umut bağlayanlar, çaresizlikleri için bizden medet umanlar hiçbir zaman hayal kırıklığına uğramasınlar. Bu teşkilat eskisinden daha güçlü daha mücadeleci olacak inşallah.
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MHP’den büyük sitem: 5 yıldır kimseye dokunmadan Meclis’e gitti!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir