O anket skora yönelik değil ilkeseldi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, Amasra ilke başkanı ve yönetiminin aday belirleme sürecine tepki olarak istifası ve yönetime suçlamalarıyla ilgili konuştu. “Yüzde 71 tercih yok sayıldı” eleştirisine yanıt verirken dikkatli ve temkinli ifadeler kullandı.

Amasra’daki aday adaylığı sürecini anlatan Selim Karakaş, Bartın örgütü ve Genel Merkez’den görevlendirilen Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre’nin görüş ve raporları doğrultusunda Amasra’da anket çalışması yapıldığını söyledi. “Ancak bu anket çalışmasının yorumlanmasına ilişkin ilçe örgütü ve üyelerimiz sadece duyumlara dayanan eksik ve hatalı bilgilendirme söz konusudur” ifadelerini kullanan Karakaş, şöyle konuştu:

“Bu anket skora dayanmaksızın adayın belirlenmesine yönelik değil, niteliksel bilgiler üzerinden yapıldıysa da anketin yorumlanmasındaki farklılıklar kamuoyunda hassasiyetlere neden olmuştur. Herkes bilmeli ki son söz parti meclisimize aittir. Siyaset bir bayrak yarışı olduğunu unutmadan isimlerden önce ilkeler etrafında buluşup görev yapıyoruz.”

İSTİFA EDENLERİ BİR CÜMLEYLE ORORE ETTİ

İl Başkanı Karakaş, Amasra’yla birlikte Bartın’da görevlerinden istifa eden diğer isimleri “Bizden önce ve bizden sonra parti kademelerinde yer alan herkesin bu işi büyük sorumlulukla yaptığını CHP’ye gönül vermiş herkesin bilmesini isterim” sözleriyle onore etti.

Ancak Amasra’dan gelen ağır ithamlarla ilgili “İlçe örgütümüz eksik bilgilendirme sonucu ortaya çıkan yanlış yorumlamaların bizleri üzdüğünü ve şaşırttığını söylemek isterim. Çünkü hepimiz aynı amaç uğruna çalışan ekibiz. Üst yönetim aldığı kararlar sonucu kırgınlıklar olabilir. Bunun aday belirleme süreciyle sınırlı kalacağını düşündüğümüzden sürecin en kısa sürede toparlanacağını, halkımızla bütünleşerek başarıya ulaşacağımıza inancımız tamdır” eleştirisinde bulundu.

BANKOĞLU İLE PARALEL İFADELER KULLANDI

Selim Karakaş, hafta başında bir gazete manşetiyle ilgili girdiği tartışmada kaçan tonu ayarlamak için açıklamayı yazılı kağıttan okudu. Milletvekili Aysu Bankoğlu gibi temkinli ifadeleri “artık örgüt içi kavgalar son bulsun” mesajı verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
O anket skora yönelik değil ilkeseldi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir