YILMAZ TUNÇ 4’ÜNCÜ DÖNEME ADAY

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“3 dönem kuralı devam ediyor” diyen Hayati Yazıcı ile görüştü. 3 döneme takılanlar için MYK’ya verilen yetkiye güvenen Yılmaz Tunç resmen başvurusunu yaptı. Aday adayı 15’e yükseldi. 

24 Haziran’da yapılacak erken seçim öncesi en yoğun hareketlilik, AK Parti Bartın teşkilatında yaşandı. 3 dönemdir Bartın milletvekili olarak görev yapan Yılmaz Tunç’un aday olmayacağı önce Bartın örgütü ardından AK Parti Genel Merkez’den tarafından dile getirildi. Bu durum, Bartın örgütünde milletvekili aday adayı sayısı bir anda artırdı. Emin Özkan, Murat Yıldırım, Aydın Ulukaya derken aday sayısı bir anda 15’e yükseldi. Fahri Ustaoğlu, Yaşar Arslan, Mehmet Asım Kulak, Hüseyin Manav, Mustafa Yelkenci, Ahmet Bensiz, Muhammet Köse, Musa Gürüz, Mehmet Yılmaz, Yasemin Dora Kurtkaya ve Müjdat Gür başvuru yapan isimler arasında yer aldı. İstanbul’da yaşayan 100 gurbetçi Bartınlıyı temsil eden BARFED Bartın Dernekler Federasyonu adına Sabri Avcı, BARFED başkan yardımcıları Mehmet Yılmaz ve Mustafa Yelkenci’ye destek açıkladı.

Ancak “Tunç aday olmayacak” bilgisi veren Bartın örgütünde sürpriz bir gelişme yaşandı. AK Parti, 3 dönem kuralını MYK’ya yetki vererek esnetmişti. Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da 3 dönem kuralının devam ettiğini duyurmuştu. Yılmaz Tunç, geçen hafta önce Hayati Yazıcı ile görüştü ardından AK Parti Genel Merkezi’nde temaslarda bulundu. Bu görüşmeler sonunda MYK’ya verilen yetkiden yararlanmaya karar veren Yılmaz Tunç, 4. dönem de aday olmak için başvuruda bulundu.

Aday adaylığı başvurusu yaptığını sosyal medya hesabından duyuran Tunç, yeni projelerle Bartın’ı geliştirmeye, güçlendirmeye devam edeceklerini söyledi, aday adaylığının hayırlı uğurlu olmasını diledi. Tunç’un bu hamlesi, AK Parti’de birinci sırayı arzulayan diğer adaylar da hayal kırıklığına neden oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YILMAZ TUNÇ 4’ÜNCÜ DÖNEME ADAY

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir