Ucuz boyanın foyası ortaya çıktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merdiven altında ürettikleri boyalara kaliteli markaların etiketlerini basarak “avantacı”ları hedef seçen şebeke, polisin dronlu operasyonuna takıldı. “Çok ucuza kapattım” diyenlerin evlerindeki boyalar dökülmeye başladı.

BARTIN asayiş polisi ilginç bir operasyona imza attı. Şehirde değerinden çok düşük fiyata boya getirildiği, vatandaşa ve müteahhitlere “uygun” fiyata satıldığı tespit edilince düğmeye basıldı. Polis insansız hava araçlarıyla şehrin giriş çıkışlarında kontrolleri artırdı. Çalışma kısa sürede sonuç verdi.

Boyaların yolcu minibüsü ile dikkat çekmemek için parça parça 10-15 kova şeklinde gönderildiği ortaya çıktı. Zonguldak’tan geldiği anlaşılan boyaların Yalı mevkiinde taksiyle gelen şüphelilere yüklendiği drone ile tespit edildi. Şüpheliler Bartın iç piyasasına boyaları dağıtmak üzereyken suçüstü yakalandı. Zonguldak polisiyle irtibata geçildi. Eş zamanlı operasyonda Zonguldak ilindeki şüpheliler de yakalandı. Depolarına operasyon düzenlendi.

Zonguldak’ta depoda kaliteli ve yüksek fiyatlı boya markalarının sahtesinin bulunduğu yüzlerce boya ele geçirildi. Boya firmaları bile yapılan düzenbazlığa “pes” dedi. Şebekenin kendi hazırladıkları boya kovalarına matbaalarda bastırmış oldukları pahalı ve kaliteli etiketleri yapıştırarak orjinal ürün gibi müteahhitlere ve vatandaşlara değerinin normal değerinin altında sattıkları anlaşıldı. Satın alınan boyanın marka ile hiçbir alakası olmadığı belirlendi.

Zonguldak’taki şüphelilere ait depolarda ele geçirilen boya ve etiketler muhafaza altına alındı. Sahtecilik, Dolandırıcılık ve Marka kanuna muhalefet suçundan yakalanan Bartın 1995 doğumlu G.Ö, Kozlu 1969 Doğumlu Ö. Ö, Zonguldak 1982 doğumlu M.D. hakkında işlem başlatıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ucuz boyanın foyası ortaya çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir